1. YAZAR

  2. Bülent Ozan

  3. KİMİ MEMNUN KİMİ DEĞİL
Bülent Ozan

Bülent Ozan

Yazarın Tüm Yazıları >

KİMİ MEMNUN KİMİ DEĞİL

A+A-

Hepimiz biliyoruz çok zor günleri yaşadık. Bu sıkıntıyı dünya ülkesi de yaşadı bazı devletler hala sıkıntıyı çekiyorlar.

 

İlk önce kapanma onu takiben yapılan aşılar alınması sorunlu tedbirler yönünde vatandaş olarak da üzerimize düşeni yaşlısı ve genci ile üstlendik.

 

Sırası gelince 3 haftalık kısmı kısıtlama neticesinde Bakanlar Kurulu tarafından kısmi olarak normalleşme gündeme geldi.

 

Şartlarda kahveler ile lokanta esnafına en son kapanma saati 21 olarak belirlendi.

 

Uzun süren kapanma sırasında lokanta esnafı paket yapma ile zor gününü gün etmeye çalışıyordu. Aynı durumda kıraathaneleri de içeriyormuş işlerinin istenilen seviyede olmaması biraz maddi açıdan zorlandıklarını dile getiriyorlar.

 

Oysaki kapanma saatinin gece 21 değil de en az 23’e kaydırılması gönüllerinden geçenmiş.

 

Elbet yükün en ağırını omuzlayan esnafta tabii haklı olsa gerek.

 

Diğer taraftan görüşülen 65 yaş üstü vatandaşın şu talebi bulunuyor.

 

Bizler uzun süre evde kapalı kalıp aynı zamanda 2 kez aşı olmamıza karşı önceleri bize sabah saat 10:00 ile 12:00 arası toplu taşıma imkanı oluyordu bu açıklamada bunu hiç içe almadılar.

 

Çevremizde pandemi dolayısı ile kapalı olan PTT ve uzakta olan banka şubelerine yatması gereken faturaları nasıl bir araçla gidip ödeyeceğiz.

 

Hiç olmazsa bu konuyu bir çerçeve içine alınması yine eskisi gibi bizlere toplu taşıma fırsatı verilmesini rica ediyoruz.