HÜDA PAR Katil işgal rejimini tel'in etti

HÜDA PAR Gaziantep İl Başkanlığı, katil ve işgalci siyonist rejiminin Gazze'ye yönelik saldırılarını protesto etmek amacıyla kitlesel basın açıklaması düzenledi.

Katil ve işgalci siyonist rejimin Filistin'deki katliamlarına tepki göstermek ve işgalcilere karşı başlatılan mücadeleye destek amaçlı HÜDA PAR Gaziantep İl Başkanlığı tarafından düzenlenen kitlesel basın açıklamasında, katil işgal rejimi tel'in edildi.

İşgalci siyonist rejimin Filistin'deki insanlık dışı olan ve soykırıma varan saldırılarını protesto etmek için düzenlenen basın açıklamasında, Kudüs'ün özgürleşmesi yolunda İslam ümmetine vahdet çağrısında bulunuldu.

Katil ve işgalci siyonist rejiminin Gazze'ye yönelik insanlık dışı saldırılarına tepki amacıyla halkın yoğun katılımıyla düzenlenen basın açıklamasında, İslam ümmetine “Mescid-i Aksa’ya sahip çıkın” çağrısının yanı sıra tüm İslam ülkelerine işgalcilerle her türlü ilişkilerin kesilmesi çağrısı da yapıldı.

Filistinli mücahitlerin başlattığı “Aksa Tufanı” operasyonuna destek vermek ve siyonist işgal rejiminin saldırılarını tel’in etmek düzenlenen basın açıklamasına Gaziantep Umut Kervanı Derneği, Mustazaflar Cemiyeti Gaziantep İl Temsilciliği, Gaziantep Peygamber Sevdalıları Derneği, Kervan FM ve Gaziantep Günebakış Haber Sitesi'nin yanı sıra Gaziantep Kudüs Platformu üyesi olan STK’larda destek verdi.

Gaziantep Ulu Camii’nde kılınan Cuma namazının ardından halkın yoğun katılımıyla Kırkayak Parkına sloganlar eşliğinde bir yürüyüş gerçekleştirildi.

Ellerinde Türkiye, Filistin ve tevhid bayrakları ile yürüyen vatandaşlar, siyonist işgalcileri ve işgalcilerin zulmüne sessiz kalan ülkeler ile liderlerini kınayan sloganlar atarak sık sık tekbir getirdi.

Kitlesel basın açıklamasına katılan siyasi parti ve STK yetkilileri ile vatandaşlar, Mescid-i Aksa davası için mücadele veren Filistinli Müslümanların, siyonist katillerin zulümlerine karşı "Aksa Tufanı" adıyla başlattıkları operasyonlara destek vererek işgalciler aleyhinde sloganlar attı.

Kırkayak Parkı’nda düzenlenen basın açıklaması HÜDA PAR İl Başkan Yardımcısı Mustafa Karakurt’un Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başladı.

Basın açıklaması öncesi bir konuşma yapan Memur-Sen ve Diyanet-Sen Gaziantep İl Başkanı Müslüm Göral, Kudüs ve Mescid-i Aksa'nın mutlaka özgürleştirilmesi ve işgalci siyonist rejimin zulmünden de bir an önce kurtarılması gerektiğini vurguladı.

HÜDA PAR Gaziantep İl Başkanlığı adına basın açıklamasını okuyan Şahinbey İlçe Başkan Yardımcısı Abdulhakim Övet, Kudüs'e sahip çıkmanın her Müslüman'ın en önemli görevi olduğunu söyledi.

Müslümanların Kudüs’ü ve Mescid-i Aksa’yı her zaman gündemlerinde tutması gerektiğini belirten Övet, Kudüs davasının ümmetin ortak davası olduğunun altını çizdi.

Övet, basın açıklamasına Tevbe Suresinin 111’inci ayetinin mealini okuyarak başladı:

Allah, kendi yolunda çarpışırken öldüren ve öldürülen müminlerin canlarını ve mallarını karşılığında cennet vermek üzere satın almıştır. Bu Allah’ın Tevrat’ta, İncil’de ve Kur’an’da yer almış gerçek bir vaadidir. Kim Allah’tan daha fazla sözüne bağlı olabilir! O halde yaptığınız bu alışverişten ötürü sevinin. İşte büyük bahtiyarlık da budur.”

“Gazze’de sistematik terör saldırıları ve katliamlar devam etmektedir”

Bugün dünyanın dört bir yanında ümmetin azizlerinin “Cuma Tufanı” adıyla Filistin’e destek gösterileri gerçekleştirdiğini anımsatan Övet, “Bizler de bu amaç ve gaye için bir araya gelmiş bulunmaktayız. 1917’de başlayan İngiliz işgaliyle birlikte siyonist terör örgütleri tarafından Filistin halkına yönelik gerçekleştirilen sistematik terör saldırıları ve katliamlar devam etmektedir. Terör rejimi son günlerde Filistinli kardeşlerimize yönelik soykırım uygulamaktadır. Abluka altındaki Gazze’de 2,5 milyonu aşkın kardeşimiz dünyanın en büyük açık hava hapishanesine alınmış durumdadır. Filistin halkı ise soykırım ve işgal karşısında mukavemet göstermekte; Mescid-i Aksa’yı, kendi topraklarını, vatandaşlarının canını ve İslam ümmetinin izzetini ve şerefini korumaktadır. Tüm işgal güçlerinin saldırılarına karşı büyük bir direniş gösteren ve direniş cephesini büyüten aziz Aksa Tufanı mücahitlerini selamlıyoruz. Onlar direndiler, öne atıldılar ve kaçmadılar.” dedi.

“İnsanlık Gazze’de can çekişiyor”

ABD’nin ve batılı ülkelerin, bir bütün olarak siyonist rejime tam destek verdiğini belirten Övet, “Buna karşın İslam ülkeleri ya tamamen sessizlik içerisinde ya da katliamdan başka bir şey bilmeyen siyonist rejime sözde itidal çağrısı yapmakla meşgul oluyorlar. İnsanlık Gazze’de can çekişirken İslam ülkelerinin bu pasif tavrı bir utanç sebebidir. Siyonist işgal rejimi bütün bir İslam ümmetine ve mukaddes değerlerimize savaş açmış durumdadır. Filistin'de asıl ve tek sorun siyonist işgaldir ve tek suçlu da siyonist rejim ve bunların destekçileridir. Siyonist işgal yalnızca Filistin için değil, başta bölgemiz olmak üzere dünya barışı için çok ciddi bir tehdittir. O halde bu tehdide karşı hepimiz aynı yerde buluşup, ortak bir tavır takınmak durumundayız.” ifadelerini kullandı.

“Mescid-i Aksa hepimizin ilk kıblesidir”

Kudüs ve Mescid-i Aksa davasının bütünüyle İslam ümmetini ilgilendiren bir dava olduğunu ifade eden Övet, “Mescid-i Aksa hepimizin ilk kıblesidir ve orada zulüm gören Filistinliler de hepimizin kardeşleridir. Onlar bizim adımıza orada bir mücadele, bir savaş, bir direniş ortaya koymaya çalışıyorlar. Ümmetin kurumları, hükümetleri, partileri, sivil güçleri, teşkilatları, şahsiyetleri, temel insan hakları, ekonomi, siyasi, sosyal, askeri ve manevi yönleriyle Müslüman kardeşlerinin yanında yer almalıdır. İslam ümmeti Filistinli kardeşlerini aç, susuz ve ilaçsız bırakmamalıdır.” çağrısında bulundu.

“Mescid-i Aksa’nın ve direnişin yanındayız”

“İşgalci çeteyi gelinen aşamada katliamcı ve işgalci uygulama ve politikalarından vazgeçmesi, Gazze’ye uyguladığı ambargoyu kaldırması ve yeni bir katliama girişmemesi konusunda uyarıyoruz” diyen Övet, şunları söyledi:

“HÜDA PAR olarak bir kez daha en yüksek sesle haykırıyoruz ve diyoruz ki; canımızla, kanımızla, malımızla ve evlad-u iyalimizle ilk kıblemiz Mescid-i Aksa’nın ve direnişin yanındayız. Filistin’in ve Mescid-i Aksa’nın özgürlüğüne giden her meşru eylemin yanındayız ve destekçisiyiz. Bu yolda üzerimize düşen her türlü fedakârlığı yapmaya hazırız. Direnişe ve dirilişe selam olsun.”

Basın açıklaması Mustazaflar Cemiyeti Gaziantep İl Temsilcisi Müslüm Yıldız’ın yaptığı duanın ardından sona erdi.

Basın açıklamasına, HÜDA PAR Gaziantep İl Başkanı Faruk Göçer, Saadet Partisi Gaziantep İl Başkanı Mehmet İslam, AK Parti Gaziantep İl Başkan Yardımcısı Necmettin Tayyib Karaoğlu, Memur-Sen ve Diyanet-Sen Gaziantep İl Başkanı Müslüm Göral, Gaziantep Kudüs Platformu Sözcüsü Muhammed Talha Özdemir ile platform üyesi STK’ların yetkilileri ve vatandaşlar katıldı.

 

 

 

27 Eki 2023 - 15:21 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Gaziantep Oluşum Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Gaziantep Oluşum Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber ajansları tarafından servis edilen tüm haberler Gaziantep Oluşum Gazetesi editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Gaziantep Oluşum Gazetesi değil haberi geçen ajanstır.