1. HABERLERİ

  2. GAGİKAD BOŞ DURMUYOR
GAGİKAD BOŞ DURMUYOR

GAGİKAD BOŞ DURMUYOR

Gaziantep Girişimci İş Kadınları Derneği (GAGİKAD) Yönetim Kurulu Üyesi, Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Dr. Ferhan Çetindağ Akbaş, çocukların hastane ortamlarından uzakta, kendilerini rahat hissederek tedavi görecekleri ‘Çocuk Sağlığı Kliniği’ni hizmete açtı.

A+A-

HASTALIKTA VE SAĞLIKTA

12 yıl bir özel hastanede Gaziantepli çocuklara şifa dağıtan Uzm. Dr. Ferhan Çetindağ Akbaş,
“Çocukların daha rahat hissedebilecekleri, gelirken korkmayacakları, hastane ortamından uzak, onlarla birebir ilgilenebileceğimiz bir kliniğe ihtiyacı olduğunu fark ettim. Bunun için de hem aileler hem de çocuklar için daha nezih, daha rahat bir ortam hazırlamak istedim. Sadece hasta oldukları zamanları düşünmeyin. Sağlıklı çocuk takibi de önemli. Ve bu takiplerin aksamaması için çocukların isteyerek ve severek gelebilecekleri bir yer olmalıydı. Özellikle pandemi döneminde çocuklarımızın pek çok tedavi ve takiplerinin aksadığını gözlemledim. Sağlıklı çocuk takibi açısından da güvenilir ve hijyenik, pandemi koşullarına uygun hale getirilmiş ve bunun konfordan taviz vermeden yapıldığı bir ortam hazırladım. Böyle kliniklerin bir ihtiyaç olduğunu ve bu ihtiyacın giderek daha fazla hissedilmeye başlandığını fark ettim. Kliniğimiz bu nedenlerden doğdu. Tüm ebeveyn ve çocukları bu güzel ortamda sağlık bulmaya,  var olan sağlık ve yaşam konforunu sürdürülebilir kılmaya bekliyorum. Çatısı altında bulunmaktan her zaman gurur ve mutluluk duyduğum GAGİKAD’a bu önemli günde yanımda olarak destek verdikleri için ayrıca teşekkür ediyorum.”
sözleri ile kliniğin açılış sebep ve amaçlarını anlattı.
 
BU KLİNİK ÖNEMLİ BİR EKSİKLİĞİ GİDERECEK
GAGİKAD Başkanı Dr. Beril Özlem Leylek ise hem meslektaşı hem de GAGİKAD içerisindeki çalışma arkadaşı olan Dr. Ferhan Çetindağ Akbaş’a hayırlı olsun derken,

“Bugün GAGİKAD için mutluluk ve onur verici bir gün daha yaşıyoruz. Ben iki kez mutluyum. Çünkü hem bir GAGİKAD Yönetim Kurulu üyemiz daha vergi levhası sahibi oluyor. Hem de bir meslektaşım ve dostum Gaziantep’i çok güzel bir hizmetle buluşturarak, önemli bir eksiği gideriyor. Bu önemli, çünkü biz dernek olarak kentimizde vergi levhası olan kadın sayısını artırmak istiyoruz. Bu anlamda Dr. Ferhan Hanım’a hayırlı olsun diyorum. Dr. Ferhan Çetindağ Akbaş, mesleki anlamda da tanıdığım ve takip ettiğim bir arkadaşım. Onun ne kadar başarılı bir hekim olduğunu ben zaten biliyorum. Bu nedenle yeni giriştiği bu işletmede başarılı olacağına inancım tam. Hiçbir çocuk hastalanmasın. Ancak hastalanırsa da Allah böyle yerlerin eksikliğini göstermesin. Bu kliniğimizin sadece tedavi anlamında değil önleyici hekimlik ve takip açısından da ailelere ve çocuklarımıza çok faydalı olacağını düşünüyorum.” İfadelerini kullandı.

Önceki ve Sonraki Haberler