1. HABERLERİ

  2. Salıcı partilileri dinledi
Salıcı partilileri dinledi

Salıcı partilileri dinledi

CHP’nin örgütlerden sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Oğuz Kaan Salıcı, Gaziantep il örgütündeki yapılanmayla ilgili istişarelerde bulunmak üzere Gaziantep’e geldi. Tuğcan Otel’de gerçekleştirilen toplantıya milletvekilleri, eski il başkanları, meclis üyeleri ve görevden alınan yönetim kurulu üyeleri katıldı.

A+A-

Yaklaşık 11 aydır ilçe yönetimleri boş bırakılan, il yönetimi ise kayyum ile yürütülen CHP’de, Genel Başkan Yardımcısı Oğuz Kaan Salıcı, kısıtlı üyelerin katılımıyla bir örgüt toplantısı düzenledi. Katılımcılar, Salıcı’ya yaşanan sıkıntılar ve çözüme yönelik görüşlerini dile getirdiler.

ÖRGÜTLENME YAPISI MUTLAKA OLUŞTURULMALI

Toplantıda partinin sıkıntıları içerisinde öne çıkan en önemli kriter, mevcut delege sistemine vurgu yapıldı.  Mevcut delege sisteminin başarının önünde en önemli engel olduğu dile getirilen konuşmalarda, bütün üyelerin katılımının sağlanacağı bir örgütlenme yapısının mutlaka oluşturulması gerektiği ifade edildi.

KONGRE TARİHİ NETLEŞMEDİ

Toplantıda sorunlar ve sıkıntılar üzerine bir çok kişi söz alıp, Oğuz Kaan Salıcı da bu söylemlere cevap verirken, en önemli belirsizlik yine çözüme kavuşturulmadı. Oğuz Kaan Salıcı, görevden alınan ilçe yönetimlerinin yerine yeni atamaların ne zaman yapılacağı, il kongresinin ne zaman yapılacağı yönünde ise  açıklama yapılmazken net bir tarih verilmedi.
HÜSEYİN AKÇAAY
 
 

 

Önceki ve Sonraki Haberler