1. HABERLERİ

  2. Gaziantep Polisgücü Avrupa Şampiyonası için Alanya Kampında
Gaziantep Polisgücü Avrupa Şampiyonası için Alanya Kampında

Gaziantep Polisgücü Avrupa Şampiyonası için Alanya Kampında

Türkiye’nin Avrupa’daki gururu Gaziantep Polisgücü Spor kadın ve erkek hokey takımları Avrupa Şampiyonası öncesi Alanya’da kampa girdi. Gaziantep Polisgücü Spor Kulübü, 23-26 Eylül’de Hırvatistan’da ve Slovenya’da gerçekleştirilecek olan kadın ve erkekler Avrupa Şampiyonlarında bir kez daha Türkiye’yi temsil edecek.

A+A-

Alanya’da kampa giren her iki takımın yoğun bir tempo ile hazırlıklarını sürdürdüğünü ifade eden Gaziantep Polisgücü Spor Kulüp Başkanı Mehmet Kaplan “23-26 Eylül 2021 tarihleri arasında kadın hokey takımımız Hırvatistan’da EuroHockey Club Challenge III, Kadınlar Hırvatistan 2021 şampiyonasında mücadele edecek. Kadın takımımızın rakipleri Galler’in Gwent HC Takımı, Fransa’nın Stade Francais Takımı, Hırvatistan’ın HK Zelina ve HAHK Mladost takımlarıyla Portekiz’in Grupo Desportivo do Viso Takımıyla Luxemburg’un HC Luxembourg takımları. Biz bu takımları ve oyuncularını yakından tanıyoruz. Kadın takımımız  EuroHockey Club Challenge III, Kadınlar Hırvatistan 2021 için yoğun bir çalışma içerisindedir. Yine 23-26 Eylül 2021 tarihleri arasında Slovenya ‘da gerçekleştirilecek olan EuroHockey Club Challenge II, Men Slovenya şampiyonasında da erkek takımımız Avrupa’nın bu alandaki en güçlü ülke takımlarıyla mücadele edecek. EuroHockey Club Challenge II, Men Slovenya şampiyonasında ki rakiplerimiz Copenhagen HC (DANİMARKA) , FHC Akademik Plus Sofia (BULGARİSTAN),  HK Triglav Predanovci (SLOVENYA),  Mortensrud-Aker SK (NORVEÇ), OSHVSM HC Feniks Zytomyr Region (UKRAYNA) ve Soroksári – Olcote HC (MACARİSTAN) olup bu ekiplerde yakinen tanıdığımız güçlü takımlardır. Gaziantep Polisgücü Spor Kulübü Avrupa’nın tanınan, bilinen en güçlü takımları arasında Avrupa Şampiyonalarının olmazsa olmaz şampiyon ekipleri arasında yer almaktadır. Temennimiz her iki şampiyonada da takımlarımızın başarıyla maçları kazanarak gerek erkeklerde gerekse kadınlarda Avrupa Şampiyonluk kupalarını Türkiye’ye kazandırmaktır” dedi.

Avrupa’ya kazanmak için gidiyoruz

Gaziantep Polisgücü Spor Kulübü Baş Antrenörü Yusuf Kasım’da yaptığı değerlendirmede Avrupa’ya kazanmak için gideceklerini, rakiplerinin güçlü olduğunu ancak bütün rakipleri yakından tanıdıklarını ifade ederek “23-26 Eylül 2021 tarihleri arasında kadın hokey takımımız Hırvatistan’da EuroHockey Club Challenge III, Kadınlar Hırvatistan 2021 ve Slovenya ‘da gerçekleştirilecek olan EuroHockey Club Challenge II, Men Slovenya şampiyonaları için her iki takımımızla Alanya’da kampa girdik. Gerek kadın gerekse erkek takımlarımızın şampiyonadan başarıyla çıkacağına ve Avrupa Şampiyonluk kupalarını bir kez daha ülkemize kazandıracaklarına inanıyorum. Ben ve takımlarımız Avrupa’ya kazanmak için gidiyoruz. Bize güvenen ve büyük destekler veren Gaziantep Polisgücü Spor Kulüp Başkanı Mehmet Kaplan’ın şahsında bütün Polisgücü ailesine takımlarımız, sporcularımız ve teknik heyet adına teşekkür ediyorum” dedi.

Önceki ve Sonraki Haberler