1. HABERLERİ

  2. DEVA PARTİSİ’NDEN GAGİKAD’A ZİYARET
DEVA PARTİSİ’NDEN GAGİKAD’A ZİYARET

DEVA PARTİSİ’NDEN GAGİKAD’A ZİYARET

Deva Partisi Genel Başkan Yardımcısı Evrim Rızvanoğlu, bölge yönetimi ile birlikte Gaziantep Girişimci İş Kadınları Derneği’ni [GAGİKAD] ziyaret ederek fikir alışverişinde bulundular. GAGİKAD Başkanı Beril Özlem Leylek, Kadınla ilgili her projede yer almaya çalıştıklarını belirtirken , Deva Partisi Genel Başkan Yardımcısı Evrim Rızvanoğlu, STK’lar ile çalışmayı önemsediklerini dile getirdi.

A+A-

Geçtiğimiz günlerde Gaziantep Valisi Davut Gül tarafından ziyaret edilen GAGİKAD,  önceki günde DEVA Partisi tarafından ziyaret edildi. Deva Partisi Genel Başkan Yardımcısı Evrim Rızvanoğlu ile fikir alış-verişinde bulunan GAGİKAD Yönetim Kurulu Başkanı Beril Özlem Leylek, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirdi.
Gaziantep Girişimci İş Kadınları Derneği’ne geçtiğimiz günlerde yapılan Gaziantep Valisi Davut Gül’ün ziyareti üzerine bir ziyarette Deva  Partisi’nden geldi. Doğa hakları ve çevre politikaları başkanı ve Deva Partisi Genel Başkan Yardımcısı Evrim Rızvanoğlu, bölge yönetimi ile birlikte GAGİKAD’a ziyaret gerçekleştirdi.
 
DEVA KADINLARI ÇOK GÜÇLÜ
Rızvanoğlu, “Kadın konusu Deva Partisi için çok önemli bir konu. GAGİKAD Başkanı Beril hanıma arz ettiğim gibi bizim kadın kollarımız yok ve yüzde 35 cinsiyet kotamız, yüzde 20 genç ve yüzde 1 engelli kotası olan bir partiyiz.  Partimizin kadına verdiği değeri ve bu partide kadın olmanın değerini değerli başkanım ile paylaşmak istedik. Ayrıca parti olarak sivil toplum örgütleri ile çok fazla yan yana çalışmayı tercih ediyoruz. Özellikle kadın konusu bizim için çok özel bir konu, Deva kadınları çok güçlü kadınlar ve sivil toplumu çok önemseyen kadınlar. Bizde bu sebeple GAGİKAD’ı ziyaret ederek istişarelerde bulunduk, inşallah ilerde daha sık görüşüp kadınların, kız çocuklarının daha iyi yere gelmesi için ortak çalışacağımızı ümit ediyoruz.” dedi.
 
KADINLA İLGİLİ HER TÜRLÜ ÇALIŞMADA BİZ VARIZ
Gaziantep Girişimci İş Kadınları GAGİKAD Başkanı  Beril Özlem Leylek ise “Bizi sayıp, sevip, önemseyip kadın STK’larını  öne çıkartmak adına böyle bir ziyaret gerçekleştirdikleri için derneğimiz adına ve Gaziantep’teki tüm kadın dernekleri adına çok güzel bir gelişme.  Siyasetteki ve yerel siyasetteki kadının bulunduğu noktayı ve özellikle partiler içindeki koordinasyona  bağlı olarak mutlak suretle kadının ön planda olduğu çalışmalara değer verdiklerini görmek bizim için övünç kaynağı.  Biz kadın hakları konusunda çok hassas ve bu konularda büyük çalışmalar yürüten bir derneğiz.  Deva Partisinin, Evrim hanım vasıtasıyla ve il yönetimi ile bu durumu sürekli vurgulamaları çok hoşumuza gitti. İnşallah kadının öne çıktığı çalışmaları görmeyi diliyoruz. Biz tüm oluşumlara kadınsal boyutta bakıyoruz, derneğimizi kurarken de ‘kadınlar tüm partilerin üzerindedir’ dedik. Bu duruma önem veren partiler ile elbette ortak çalışmalar olacaktır. Kadınla ilgili her türlü çalışmada biz varız” diye konuştu.
HÜSEYİN AKÇAAY

Önceki ve Sonraki Haberler