1. HABERLERİ

  2. Öğrencilerin tasarladığı İHA'lar görücüye çıktı

Öğrencilerin tasarladığı İHA'lar görücüye çıktı

Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, Bilim Şehitkamil’de eğitim gören liseli öğrencilerin oluşturduğu MENAD Takımı ile üniversite öğrencilerinin oluşturduğu ORET Takımı tarafından sabit kanat ve döner kanat kategorilerinde yarıştırılmak için ürettikleri insansız hava araçlarını inceledi.

A+A-

Başkan Fadıloğlu, “Biz gençliğimize inanıyoruz, güveniyoruz. Fırsat verildiğinde de neler ortaya çıkarılabildiğini burada sizlerle birlikte paylaşıyoruz. Burada bir başarı hikayesi var. Bu projeler, Türkiye’nin gelişimi açısından önemli projeler” dedi. 
Bilime büyük önem veren ve nitelikli bilim insanlarının yetişmesi için büyük çaba harcayan Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, geleceğin bilim insanlarını ağırladı. Şehitkamil Belediyesine bağlı hizmet veren Bilim Şehitkamil’de eğitim gören lise öğrencileri tarafından kurulan MENAD Takımı ile Gaziantep Üniversitesi’nde eğitim gören öğrencilerin oluşturduğu Otomobil, Robot ve Enerji Topluluğu (ORET) üyeleri, Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu’nu ziyaret ederek ürettikleri İHA’ları tanıttılar. 

Önceki ve Sonraki Haberler