1. HABERLERİ

  2. 'GÜCÜNÜZÜ BİRLEŞTİRİN’
'GÜCÜNÜZÜ BİRLEŞTİRİN’

'GÜCÜNÜZÜ BİRLEŞTİRİN’

A+A-

Gaziantep Valisi Davut Gül, kadınların bir çok alanda erkeklerden daha başarılı olduğunu belirterek ‘’ Ben tüm kadınlarımıza sesleniyorum. Bir araya gelin. Güçlerinizi birleştirin. Pek çok kadın derneği var. Hangisi size yakın geliyorsa orada çalışın. Ama mutlaka böyle bir yapının çatısı altında olun..” Dedi.
Gaziantep Girişimci İş Kadınları Derneği (GAGİKAD), Gaziantep Valisi Davut Gül ile eşi Gülden Gül’ü ağırladı. GAGİKAD Başkanı Beril Özlem Leylek, Vali Gül’e  derneğin çalışmaları ve projeleri hakkında çeşitli bilgiler verdi.
 
 
Gaziantep Valisi Davut Gül ve Eşi Gülden Gül, Gaziantep’in önemli kadın derneklerinden GAGİKAD’ı ziyaret ederek, çalışmaları hakkında bilgi aldı. Vali Davut Gül ve eşi Gülden Gül’ü GAGİKAD yönetimi ile birlikte ağırlayan Başkan Beril Özlem Leylek ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirdi.
 
KADIN İSTERSE HER ŞEYİ YAPAR
Ziyarette konuşan Gaziantep Valisi Davut Gül “Bugünden itibaren Gaziantep’teki kadın derneklerini gezmeye başladık. Birlikte yapabileceğimiz projeleri istişare edeceğiz. Gönül rahatlığı ile söyleyebilirim ki, GAGİKAD hem yaptıkları anlamında hem vizyon anlamında Türkiye’deki önemli sivil toplum kuruluşlarından birisidir. İnanıyorum ki şu an olduğu yerden çok daha ileri gidecek. Kadın isterse her şeyi yapar. Bir çok şeyi de erkeklerden daha iyi yapar. Ben tüm kadınlarımıza sesleniyorum. Bir araya gelin. Güçlerinizi birleştirin. Pek çok kadın derneği var. Hangisi size yakın geliyorsa orada çalışın. Ama mutlaka böyle bir yapının çatısı altında olun. Eksiği olan eksiğini giderir, tecrübesi olan başka insanların eksiğini giderir. Her durumda herkes fayda sağlar.” Dedi.
 
GAZİANTEP KADINI GÜÇLÜ 
Gaziantep Valisi Davut Gül’ün Eşi Gülden Gül ise şu ifadelere yer verdi. “Bugün vali beyle birlikte pek çok kadın derneğini ziyaret ediyoruz. Ben Gaziantep kadınının güçlü olduğunu zaten biliyordum. Bugün bu gerçeği yakından gözledik. Bu gücün çok önemli başarıları getireceğine inanıyorum.” diyerek, ziyaret ve sonuçları hakkında duyduğu memnuniyeti dile getirdi.
 
PROJELERİMİZİ PAYLAŞTIK
GAGİKAD başkanı Beril Ö. Leylek ise “Bu ziyaretten onur duyduk. Mutlu olduk. Biz Vali bey ve eşlerinin zamanlarını almamak için konuşmalarımızı bile kısa tutmak istedik. Ama sağ olsun vali bey bize uzun bir zaman ayırdı. Ortak yapabileceğimiz projeleri paylaştık. Çalışan kadınların sorunlarından konuştuk. Sayın valimiz kadınların sorunlarının çözümü için yaptıklarını ve yapılacakları hakkında bizlere bilgi verdi. Gülden Hanımefendinin tecrübelerinden istifade ettik. İlerleyen günlerde çok güzel projelere birlikte imza atacağımızın ip uçlarını aldık. Kendilerine çok teşekkür ediyorum.” İfadelerini kullandı.
 

 

Önceki ve Sonraki Haberler