1. HABERLERİ

  2. YEŞİL VADİDE HEYELAN OLURSA SORUMLUSU KİM OLACAK
YEŞİL VADİDE HEYELAN OLURSA SORUMLUSU KİM OLACAK

YEŞİL VADİDE HEYELAN OLURSA SORUMLUSU KİM OLACAK

İyi Parti Gaziantep il Başkanı Av. Oğuz Hocaoğlu, Gaziantep gündemini değerlendirdi. Hocoğlu, Şahinbey Yeşil Vadi Bölgesine sıra sıra yamaca dizilen binaların büyük risk taşıdığını belirterek ‘’Uyarıyorum bir heyelan anında hepsi aşağıya doğru yıkılacak’’ derken dere yatağına yapılan hastanenin de büyük risk taşıdığını söyledi.

A+A-

İyi Parti Gaziantep il Başkanı Av. Oğuz Hocaoğlu,  Gaziantep gündemini değerlendirirken, mevcut belediye başkanları  ve milletvekillerinin hizmette yetersiz kaldıklarını dile getirerek, kentin iyi yönetilemediğini söyledi.
BİZE OY VERİN, KİM NE KADAR RANT ELDE ETMİŞ AÇIKLAYALIM
Abdülkadir Yüksel Devlet Hastanesin dere yatağına yapıldığını belirten Hocaoğlu ‘’Abdülkadir Yüksel Devlet Hastanesini sel basıp, onlarca insan yok oluncamı yetkililer gelecek? Şampiyon Belediye başkanı, Sağlık Bakanlığı, bu hastaneye ruhsatı nasıl verdiniz. Sayın Valim, bu şehrin bakanları milletvekilleri çok şey istemiyorum. Teknik heyetten rapor istiyorum. Bu dere yatağına bu hastanenin yapılması uygunmudur? Kime nekadar rant sağlandı açıklayın. Gaziantep halkı bunlar açıklayamazlar. İlk  seçimde bize oy verin, kim nekadar rant elde etmiş açıklayalım. Felaket yaşanmadan bu yolsuzluğu yapanlardan bedeli tahsil edip, hastaneyi taşıyalım, dere yatağını ıslah edelim.’’ Dedi
YEŞİL VADİ’DE HEYELAN OLURSA NE OLACAK
Yeşil vadi bölgesine yapılan binalarda heyelan tehlikesi olduğunu hatırlatan Hocaoğlu ‘’Sayın Tahmazoğlu, yeşil vadiye yapılan binalara hiç baktın mı? Yamaca nasıl dizilmişler? Bir heyelan olduğunda ne olacak, raporunu açıkla? Sonra, Akkent Camii inşaatı gibi, ifade dahi vermeden, felaket deyip işin içinden çıkmayın? Karataş bölgesinin deprem haritasını ve yeşil vadi bölgesindeki yamaçlara yapılan yapıların etüt raporlarını açıkla. Beraber gidip gezelim. Zaman aşımını hesapladım. Hiç heveslenme, ilk seçimde Şahinbey Belediye Başkanlığını İYİ Parti ve Millet İttifakı alacak, bak o zaman nasıl hesap vereceksin. KOSGEP destekli iş yerini yıkıp, ne kadar imar rantı elde ettiğin gariban kadınların, ahını siz ve tüm Gaziantep görecek.’’ dedi
PAZARCILAR SAYIN HAYRİ SUCU’NUN AÇIKLAMASINDAN ÇOK RAHATSIZ
Çalışma arkadaşlarıyla mahalle mahalle, köy köy gezidiğini hatırlatan Hocaoğlu ‘’Herkesi dinliyoruz. Pazarın ve halkın nabzını tutuyoruz. Duydum, AKP milletvekilleri ve belediye başkanları da geziyormuş, ben görmedim, medya yazıyor. Gelin birlikte gezelim, hodri meydan! Pazara çıkacak yüzünüz varmı? Ben buradayım. Varsa cesaretiniz, beraber çıkalım pazara. Çıkalım açık oturuma, 7 milletvekiliniz, 8 belediye başkanınız var. İl ve ilçe başkanlarınızı saymıyorum. Ben 7/24 hazırım. Pazarcı esnafı Sayın Hayri Sucunun beyanatından çok rahatsız. Pazarcı esnafı biz evimizi zor geçindiriyoruz. Halden aldığımız malın faturası ortada, satış fiyatımız ortada, pahalılığın faturasını pazarcı esnafına çıkarmayın diyor. Bizde gezdik gördük, iyi ki pazarcı esnafı var. Her keseye uygun mal temini oluyor, ancak İslahiye, Nurdağı, Gaziantep pazarlarında salatalık 7 –TL. Arkadaşlar buralar bir zamanlar bostandı. Ağustos ayında salatalık 7-TL Allah asgari ücretliye, gündelikçiye, işsize yardım etsin. Pazarda tezgah açan öğretmenden, işletme mezununa onlarca pazarcı gördüm. Bende 1992 yılında Ziraat Mühendisi olarak işsiz kalmış, boya sektöründe çalışmıştım. Bu ülkeyi yönetenler 1992 yılında Ziraat Mühendisi işsiz kalırsa, tabela üniversiteleri açılır ise, ülke samanı ithal eder, öğretmen pazarda salatalığı 7 –TL ye satar.’’dedi.

EL INSAF
Gıda fiyatların ada değinen Hocaoğlu ‘’bir beyran 28-TL oldu. Haberiniz varmı, sayın belediye başkanları. Festivalden sonra 35-TL olur sanırım. Baklava ve kebabı söylemeye dilim varmıyor. Belediyelerden maliyet hesabı ve fiyatta semte ve kira fiyatlarına göre üst sınır belirlemesi yapmasını istiyoruz. 4 kişilik bir aile yalnızca gidip birer beyran ve su içse şu an 130,00-TL ödeme yapmak zorunda. El insaf diyorum.’’ Dedi

EN BÜYÜK SIKINTI GÖÇMENLER
Göçmenlerin büyük sıkıntı olduğuna değinen Hocaoğlu ‘’Artık konuşmaktan gına geldi. Suriyeliler derken birde ne olduğu belirsiz Afganlar çıktı. Dünyanın hiçbir yerinde böyle bir göç politikası yok. Bu modern işgal politikası. Sayın AKP genel başkanına söyleyecek laf yok. O saraylarda özel uçaklarında ve makam araçlarında. Dış dünyayı görmüyor. Sayın Gaziantep milletvekilleri bakanları sizler bu şehirde doğdunuz, bu şehirde büyüdünüz. Yarın genel başkanınız sarayında yaşayacak, ancak sizin akrabalarınız bu şehirde elinizi vicdanınıza koyun. Bu şehir bizim, bu şehrin partisi yok. Biz Gaziantepliyiz. Allah için yarınlarınız için elinizi vicdanınıza koyun. Koyamıyorsanız. Seçim deyin biz gereğini yaparız. Önümüzü açın.’’ Diye konuştu.
GÖZÜNÜZ DOYMUYOR
‘’Gaziantep Spor Kulübü gitti. Arazisini Büyükşehir Belediyesi aldı. Herşey hukuka uygun. 58 bin 340 metrekare hoş arazi. Burası spor kompleksi idi. AKP en iyi bildiği işi yaptı, burayı imara açtı.’’ Diye konuşan Hocaoğlu ‘’Gaziantep’in milletvekilleri hepinize sesleniyorum. Bu şehir bizim, şampiyon belediye başkanı açıklasın. Arazinin alış fiyatı nedir. İmar değişikliği sonrası değeri ne oldu? Bu arazide ne kadar spor tesisi olacak? Gözünüzü toprak doyursun diyeceğim ama o da doyurmuyor. Gaziantep halkı sizi bunlara mecbur bıraktığımız için binlerce kez özür diliyorum. Ama hatalarımızdan ders aldık. Biz sahalardayız. Girilmedik ev, iş yeri, mahalle bırakmıyoruz. Sizde destek verin. Gaziantep’te değişim başladı. AKP ve Cumhur ittifakı Gaziantep’te yıkılır ise; Türkiye’de yıkılır. Biz yola çıktık. Hizmet bizden destek sizden. İlk desteği İYİ Partiye üye olarak sen ver. İlk seçimde İYİ Partiye oy vererek taçlandır. Biz 07.08.2021 de, otellerde, bağ evlerinde değil;  Gaziantep İl binamızda sizin evinizde birlik beraberlik yemeğimizle startı verdik. Seçime kadar durmak yok. Destek sizden çalışmak bizden; ilk seçimde oy sizden, seçildikten sonra hizmet bizden’’ şeklinde sözlerini tamamladı.
HÜSEYİN AKÇAAY

Önceki ve Sonraki Haberler