1. HABERLERİ

  2. DreamON’un Tercihi Zeugma Oldu!
DreamON’un Tercihi Zeugma Oldu!

DreamON’un Tercihi Zeugma Oldu!

Gaziantep’i temsil konusunda şehrimizin en özel markalarından olan DreamON son koleksiyonunun moda çekimlerini Zeugma Müzesinde gerçekleştirdi.

A+A-

Toplam 3000 metrekarelik mozaik eserleriyle dünyanın ikinci büyük mozaik müzesi olan Zeugma Müzesi ziyaretçilerini oldukça memnun eden bir yapı. Her ne kadar Tunus’un Bardo müzesinde toplam metrekare olarak daha çok mozaik eser bulunsa da Zeugma Müzesi’ndeki mozaikler daha çok insan figürlü olmasıyla daha özel eserler içerdiği otoritelerce kabul edilen bir gerçek.  Müzede Zeugma';dan gelen mozaikler ve eserler yer alırken, aynı zamanda Dünyaca ünlü Çingene Kız mozaiği de özenle sergilenmektedir. Hem kaliteli bir müze olması hem de farklı projelere ev sahipliği yapmasından dolayı Zeugma Mozaik Müzesi hemen her yıl en çok ziyaret edilen müzeler arasında yerini almıştır.

Zeugma Mozaik müzesinin son ziyaretçilerinden biri de gelinlik sektöründe Gaziantep’in gururu olan DreamON markası oldu. Her yıl iddialı katalog çekimleriyle adından sıkça söz ettiren DreamON bu yıl katalog çekimlerini Zeugma müzesinin büyülü ortamında gerçekleştirdi.

Ünlü moda fotoğrafçısı Coşkun Turgut’un tüm ekibiyle geldiği ve güzel mankenlerin yer aldığı çekimler çok başarılı bir şekilde gerçekleştirildi. DreamON yeni Honor koleksiyonunun ihtişamlı gelinlik modelleri, müzenin tarihi dokusuna çok yakıştı. Moda tasarım eğitimini Londra ve Milano’da alan DreamON tasarımcısı Çağnur Karuserci Konukoğlu; Tarihi dokuya sahip bir mekanda, hikayesi olan bir koleksiyon oluşturmak istedik. Zeugma Müzesi’nin ilham verici eserleriyle Honor koleksiyonu gelinlik modellerimiz büyük bir uyum yakaladı, derken, 24 ülkeye yaptıkları ihracatta bu koleksiyon resimlerinin kullanılacağını da belirtti. Zeugma müzesinin tanıtımına da katkı sağlayacaklarına inandıklarınsan bahseden Çağnur Hanım, bu özel gelinlik ve abiye modellerini merak edenlerin Gaziantep, İzmir, Ankara ve Diyarbakır DreamON mağazalarında tüm koleksiyonları görebileceklerini de ekledi. (Bülten)

Önceki ve Sonraki Haberler