1. HABERLERİ

  2. MASKE MESAFE UNUTULDU..
MASKE MESAFE UNUTULDU..

MASKE MESAFE UNUTULDU..

Gaziantep’te bir çok vatandaş, kurban bayramı nedeniyle maske ve masefe kuralları askıya aldı. Kısıtlamasız geçen kurban bayramında maske ve masafe kurallarına uymayan vatandaşlar, akraba ziyaretleri yaparak, hem kendilerinin hemde başkalarının hayatını riske attılar.

A+A-

Gaziantep’te  bir çok vatandaş, kurban bayramı nedeniyle maske ve masefe kuralları askıya aldı. Kısıtlamasız geçen kurban bayramında maske ve masafe kurallarına uymayan vatandaşlar, akraba ziyaretleri yaparak, hem kendilerinin hemde başkalarının hayatını riske attılar.Tüm Türkiye’de olduğu gibi Gaziantep’te de maske ve masafe kuralları bayramda askıya alındı. Sağlık Bakanlığı verilerine göre salgın rakamları yeniden yükselişe geçerken vatandaşlarını büyük bölümü, bayram ziyaretlerini yaparak salgının yayılmasına davetiye çıkarttılar.

RAKAMLAR ARTACAK

Son günlerde artışa geçen korona vakaları endişe yaratırken, kuralların unutulması bu endişeleri artırıyor.Gaziantep’teki vaka sayısı her yüzbinde yüzde 21.96 olurken, bu rakamın bayramlaşma ve tatile gitme nedeniyle artması bekleniyor.Öte yandan Sağlık Bakanlığı verilerine göre Gaziantep’teki aşılanma orası ise yüzde 55.9 oldu.

TEHLİKE GEÇMEDİ

Gaziantep’te bazı duyarlı vatandaşlar, salgın tehlikesinin henüz geçmediğini belirterek kurallara uyulmasının  halen zorunlu olduğunu dile getirdiler.Maske masefa ve temizlik kurallarının yanı sıra aşı uygulamasınında büyük öenem arz ettğini belirten vatandaşlar ‘’ Tehlike henüz geçmedi, devam ediyor. Kurallara uyulmadığı takirde de artış devam edip ölümler kaçınılmaz olacaktır.Bir çok insan bayramda akraba eş dost ziyaretleri yaptılar. Bunlar hem kendilerinin hemde yakınlarının hayatını tehlikeye attılar.Yarın olumszu bir durum olduğunda üzülüp ağlayacaklar.’’ diye konuştular.

KEŞKE DEMEDEN ÖNCE

Keşke dememek için kurallara uyuk-lmasaının elzem olduğunu da dile getiren vatandaşlar ‘’Bu salgından kurtulmak istiyorsak kurallara uymamız ve aşı olmamız gerekir. Bunun başka yolu yoktur.Asksi taktide yıllarca bu korona belası ile uğraşırız.Yenide yasaklar gelir, okullar ve esnaf kapanır ve istenmeyen olaylar yaşanır’’ şeklinde konuştular.

 

Önceki ve Sonraki Haberler