1. HABERLERİ

  2. CHP’DE KONGRE TAKVİMİ NETLEŞİYOR
CHP’DE KONGRE TAKVİMİ NETLEŞİYOR

CHP’DE KONGRE TAKVİMİ NETLEŞİYOR

CHP Gaziantep İl Başkanı Mehmet Neşet Uçar, önümüzdeki hafta Ankara’ya giderek Gaziantep il kongresi takvimini netleştireceklerini söyledi.

A+A-

CHP Genel Başkan Yardımcısı Oğuz Kaan Salıcı’nın Gaziantep’e yapacağı ziyareti değerlendiren Uçar, “Yalnızca Oğuz Kaan Salıcı değil, tüm MYK üyelerimiz, milletvekillerimiz Türkiye’nin her yerini ziyaret ediyorlar. Sayın Salıcı’nın hangi gerekçe ile Gaziantep’e gelmek istediğini bilmiyorum ancak kentte geleceğini biliyorum. Bilindiği üzere kendisi Belediye Başkanları Toplantısı sırasında yurt dışına gitmişti, 4-5 gün önce yaptığımız görüşmede, program yapıp Gaziantep’e geleceğini söyledi. Bunun dışında Salı günü Doğu Masası adı verilen iki milletvekilimiz ve Parti Meclisi üyemiz, Gaziantep’te olacak. Gün boyu kent genelinde STK’lar, pandemi sürecinde mağdur olan esnaf odaları ve dernekleri ziyaret edecekler. Bir gün boyunca yoğun tempomuz var. Onun dışında Ekonomik Masası gelecek, Muhtarlarımız ile toplantılar yapılacak. Bunun dışında ise Genel Başkanımız ayrıyeten Gaziantep’e bir ziyarette bulunabilir. Yoğun bir tempoyla Türkiye’de çalıştığımız gibi Gaziantep’te de çalışmalara devam edeceğiz. İl kongresinin yapılmamış olması bu süreçte tempomuzu etkilemez. Biz çalışmalarımıza devam ederiz.” dedi.

 

KONGRE TARİHİ ALINMASI NOKTASINDA BİZ ÜST KURULA BAĞLIYIZ

İl kongresine ilişkin açıklamalarda bulunan Uçar, “Bilindiği üzere kongre tarihi alınması noktasında biz üst kurula bağlıyız. Üst kurul ile yaptığımız görüşmelerde, ileri bir tarihte Gaziantep İl Kongresinin yapılması ile ilgili tarih verileceği söylendi. Sayın Genel Başkanımızın da kongremize katılım sağlaması bekleniyor, bu yönde bizde hazırlıklarımızı yapacağız. Önümüzdeki hafta Ankara’ya giderek bu konuyu netleştireceğiz.” dedi.

 

KONGRE TARİHİNİN NETLEŞMESİ HALİNDE ADAYIM

Kongre sürecine ilişkin ortaya atılan iddiaları değerlendiren Uçar, “En demokrat parti olarak Cumhuriyet Halk Partisi gösterilir. Tüzük ve yönetmeliklerle yönetiliyoruz, onun dışındaki kararlarda da açıkça belirtildiği üzere; ‘İlçe kongreleri İl Başkanlığının onayıyla belirlenir, İl Kongresi yapılırken ise, MYK ve Genel Merkezin onayı ile belirlenir’ deniliyor. Hatırlarsanız,  MYK’nın ilgili kararının ardından, ‘45 günü beklemeden karar almak istiyoruz’ açıklamasında bulunmuştuk. O nedenle önümüzdeki hafta Ankara’ya gideceğim. En yakın zamanda kongremizi yapacağız. Kongre konusunda Genel Merkezimiz ile temaslarda bulunuyoruz. Kongrenin yapılması için İl Yönetimi olarak çaba harcıyoruz. Kongre tarihinin netleşmesi halinde adayım.’’ Dedi.

 

 

GENEL BAŞKANIMIZIN DÜŞÜNCELERİNİ YORUMLAMA KONUMUNDA DEĞİLİM Seçimlerin tek liste ile yapılması noktasında Genel Merkezin tutumunun sorulması üzerine konuşan Uçar, “O Genel Merkezin tavrı, bu konuda ben bir şey diyemem. Genel Merkez yetkililerinin bu soruyu yanıtlamalı. CHP’de gerekli oranda imza toplayan herkes, İl Başkanlığına aday olabilir. Bu partiyi en üst düzeyde temsilen eden kişi Sayın Genel Başkandır. Sayın Genel Başkanın düşüncelerine ters bir şeyler söylemek garibime gidiyor. Genel Başkanımızın düşüncelerini yorumlama konumunda değilim, hiçbir partilinin de yorumlamaması gerektiği düşüncesindeyim. Bu konuda gerekli açıklamaları Sayın Genel Başkan yaptı. Kongre tarihi açıklandığında bu konular netleşecektir” dedi.

HÜSEYİN AKÇAAY

Önceki ve Sonraki Haberler