1. HABERLERİ

  2. Çocuklar camilere kavuşmanın sevincini yaşıyor

Çocuklar camilere kavuşmanın sevincini yaşıyor

Her yıl milyonlarca çocuğun Kur'an-ı Kerim ve dini bilgileri öğrendiği Yaz Kur'an Kursları dün itibariyle Türkiye genelindeki cami ve Kur’an kurslarında başladı.

A+A-

 

Türkiye genelinde olduğu gibi Gaziantep';te de Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından “Oku! Hayatını Kur';an ile doku” sloganıyla düzenlenen yaz Kur';an kursları, yoğun ilgi gördü.

Gaziantep’te geçen yaz Covid-19 salgını tedbirleri kapsamında yüz yüze eğitim veremeyen Yaz Kur';an Kursları, dün yeniden öğrencilerine yeniden kavuştu.

 

Covid-19 salgını gerekçesiyle geçen yıl yaz ayında camilerde ve Kur';an kurslarında yüz yüze eğitim yapılamamıştı. Eğitimler, Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından Diyanet TV üzerinden, uzaktan eğitim yoluyla gerçekleştirilmişti.

Bu yıl Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından Yaz Kur';an Kursları tekrar camilerde ve Kur’an kurslarında tekrar büyük bir heyecanla başladı.

Pazartesi gününden itibaren Gaziantep’teki bütün cami ve Kur';an kurslarında büyük bir coşkuyla ve heyecanla başlayan Yaz Kur’an Kurslarına çocuklar büyük bir ilgi gösterdi.

 

 

Önceki ve Sonraki Haberler