1. HABERLERİ

  2. Türkiye’nin en büyük narkotik operasyonunda 253 gözaltı

Türkiye’nin en büyük narkotik operasyonunda 253 gözaltı

Gaziantep'te, Cumhuriyet tarihinin en fazla gözaltısının yapıldığı 'Vatan Operasyonu' gerçekleştirildi. 311 şüpheliye yönelik yapılan operasyonda 253 kişi gözaltına alındı.

A+A-

Gaziantep Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından yapılan operasyonu, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu bizzat koordine etti. 
Operasyonun detaylarına ilişkin basın açıklaması yapan Vali Davut Gül, ‘Vatan’ adı verilen operasyonun, Türkiye’nin bir seferde yapılan en büyük operasyonu olduğunun altını çizdi. Vali Gül, “Hem Gaziantep itibariyle, hem de Türkiye itibarıyla, narkotik suçlarda bir seferde yapılan en büyük operasyon. Henüz ele geçiremediğimiz 60’a yakın şüpheli var, onları da inşallah kısa süre içerisinde yakalayacağız” dedi. 
Narkotik Suçlara karşı şu ana kadar 23 operasyon yaptıklarını belirten Vali Gül, “Dün, yapılan operasyon bunların hepsinde farklı, yönetim itibarıyla, kapsam itibarıyla farklı. Dünkü operasyon bizzat İçişleri Bakanımızın talimatı ve onun koordinasyonunda, Emniyet Genel Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Daire Başkanlığının organize ettiği bir operasyon. Yerelde de emniyet müdürlüğümüz, başsavcımız başta olmak üzere, adliyenin de her kademesinde buna verilen bir destek oldu” ifadelerini kullandı. 

Önceki ve Sonraki Haberler