1. HABERLERİ

  2. RÜZGAR GİBİ GEÇTİ
RÜZGAR GİBİ GEÇTİ

RÜZGAR GİBİ GEÇTİ

CHP’li 247 belediye başkanının yanı sıra milletvekillerinin katılımı ile gerçekleştirilen CHP Belediye Başkanları Çalıştayı tamamlandı, Çalıştayda CHP’nin geçmiş iki yıl değerlendirilirken gelecek yıllarda neler yapılacağı konuşuldu.

A+A-

Çalıştayın son gününde Gaziantep’teki yerel basınla bir araya gelen CHP Gelen Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, yerel basının sorularını yanıtladı. Ayrıca Gaziantep Gazeteciler Cemiyeti Başkanı İbrahim Ay’da Kılıçdaroğlu’na, yerel gazete, TV, radyo ve haber sitelerinin sorunlarını içeren bir dosya verdi.

CHP’li Belediyeler Çalıştayı’nın son  günü, Kemal Kılıçdaroğlu’nun katıldığı “Yerel Basın Sohbeti” ile başladı.Toplantıda Kılıçdaroğlu ve İbrahim Ay’ın yanısıra Gaziantep Gazeteciler Cemiyeti yönetim kurulu ve üyeleri, Gaziantep Milletvekilleri Bayram Yılmazkaya, İrfan Kaplan, CHP Gaziantep İl Başkanı Neşet Uçar ve yerel basın çalışanları da hazır bulundu.

YEREL BASIN İLE KAHVALTIDA BULUŞTU

Toplantının sunum konuşmasını yapan Gaziantep Gazeteciler Cemiyeti Başkanı İbrahim Ay “Sayın Kılıçdaroğlu ve belediye başkanlarını kentimizde ağırladığımız için mutluyuz. Ben Gaziantep basını adına kendisine hoşgeldiniz diyorum. Kentimiz yerel basınının bilinen sorun ve taleplerini uzun uzadıya anlatıp zaman almamak adına, hazırladığımız bu dosyayı kendilerine sunuyor ve sözü Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’na bırakıyorum” dedi.

SORULARI CEVAPSIZ BIRAKMADI

Bu sunumunun ardından kısa bir konuşma yapan Kılıçdaroğlu “Siyasetçiye daha fazla söz hakkı veren Cemiyet Başkanıma teşekkür ediyorum” dedi. Kılıçdaroğlu kahvaltının ardından “Sorular bitene kadar buradayım” diyerek, yerel basın temsilcilerinin bütün sorularını yanıtladı.,

ÇALIŞTAYA KATILDI

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin belediye başkanlarının katıldığı “Belediye Başkanları Çalıştayı” için Gaziantep’e geldi.Kılıçdaroğlu, CHP’nin Türkiye genelindeki belediye başkanlarının katılımıyla  gerçekleşen “Belediye Başkanları Çalıştayı”na katıldı.

GAZİANTEP’TE DEĞİŞİM VE DÖNÜŞÜM YAŞANIYOR

Kentteki bir otelde düzenlenen çalıştay CHP Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun’un konuşmasıyla başladı. Torun’un ardından kürsüye çıkan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Gazianteplilerin Kurtuluş Savaşı’nda verdiği mücadeleyi anlattı.Kılıçdaroğlu, Gaziantep’in aynı zamanda sanayi kenti olduğuna dikkat çekerek, Gaziantep’in bütün Ortadoğu’ya öncü olabileceğini söyledi.Gaziantep’te bir değişim ve dönüşüm yaşandığını belirten Kılıçdaroğlu, geçtiğimiz günlerde HDP İzmir İl binasına yönelik yapılan saldırı ve işlenen cinayeti kınadı.

SİYASET HALKA HİZMET ETME ALANIDIR

Diyarbakır’ın Hani ilçesinde, AK Parti ilçe binasına yönelik molotoflu saldırıyı da kınayan Kılıçdaroğlu, “Hepimiz siyaset yapıyoruz. Sadece CHP’liler değil. Siyasette en büyük hakem halktır. Siyasal partilerin temel hedefi de ülkeye huzuru barışı getirmek, ülkenin nasıl kalkınacağını halka anlatmaktır. Halkın tercihlerine her ortamda saygı duymamız gerekir. Hepimiz kendi politikalarımızı anlatarak, halkın önüne çıkarız. Halk kimi iktidara taşırsa başımızın üstünde yeri vardır. Siyaset halka hizmet etme alanıdır. Bu bağlamda son zamanlarda bazı siyasi kurumlara yapılan saldırıları şiddetle kınamak her siyasi partinin boynunun borcudur. İzmir’de yapılan saldırı, bir kadının hayatını kaybetmesi, bu sabah haberlerde vardı. Hani’de AK Parti’nin ilçe binasına yapılan saldırı, bunları kabul etmiyoruz. Bizim siyaset anlayışımız, fikirlerin yarışmasıdır. Kin, öfke, intikam duygusu değil.” dedi.

KARKAMIŞ BELEDİYESİ’Nİ ÖRNEK GÖSTERDİ

Gaziantep Karkamış ilçe Belediye Başkanı Ali Doğan’dan övgü ile bahseden Kılıçdaroğlu ‘’Gaziantep’te örnek gösterilecek bir belediye Başkanımız var Karkamış belediyemiz Hakiten örnektir çalışkan genç ve dinamik ve enerjiktir  Gaziantep’ te  bulunan Ak Parti belediyelerde net asgari ücret 2.825 TL Gaziantep';in en küçük belediyesi olan Karkamış belediyemizde net asgari ücret 3.100 TL  Büyükşehirlerin veremediği ücreti bizim Karkamış belediyemiz veriyor. Belediyelerimiz yerel yönetim kaynaklarını en düzgün ve en verimli şekilde kullanıyor Gaziantep';in en küçük belediyesi olan Karkamış ile onların en büyük belediyesi ile yarışmaya hazırız';'; diye konuştu.

KAVGA EDEN ÖRGÜT İSTEMİYORUM

Konuşmasının devamında partisine yönelik özeleştirilerde bulunan Kılıçdaroğlu, “6 bin 317 şehidin verildiği topraklardayız. Güzel şeyler yapıyoruz. Peki, neden Gaziantep’in nüfusu artıyor da bizim milletvekili sayımız artmıyor? Kabahat kimde, Anteplilerde mi bizde mi? Anteplilerde suç yok, kabahat bizde. Gazianteplilere sözümdür, sürekli birileriyle kavga eden bir örgüt istemiyorum. Kimse kusura bakmasın. Dolayısıyla gün hizmet günüdür. Gün çalışma günüdür. Nüfus artıyor, bizim milletvekilimiz yok. Bir dönem burası CHP’nin kalesiydi, ne oldu? Eğer bir partili arkadaşım kendisini değil, partiyi düşünüyorsa, önce Antep’i düşünecek. Antep’te bir çocuk yatağa aç giriyorsa ne il başkanı ne de ilçe başkanı uyuyacak.” diye konuştu.

GAZİANTEP’TE ÇOK  ŞEY DEĞİŞECEK

Gaziantep te bir şeylerin ters gittiğini belirten Kılıçdaroğlu, bunun sorumlusunun kendileri olduğunnu söyledi.  Kılıçdaroğlu ‘’halkım, esnafım , vatandaşım demeyen kendilerini halktan üstün gören ve parti içinde bir biri ile kavga eden kim olursa olsun kendilerini kapı önünde bulur . Bir zamanlar Gaziantep in CHP’ nin kalesi iken neden bu duruma düştüğümüzü nüfus artarken milletvekili sayısında neden sabit kaldığımız öz eleştiri olarak kendimize soruyor kendimizi sorguluyoruz ve Gaziantep’te bu günden sonra çok şeyler değişeceğini özellikle söylemek istiyorum’’ dedi

KAVGA YARAR GETİRMEZ

Siyasetin kirlilikten arınması gerektiğini ifade eden Kılıçdaroğlu, konuşmasının büyük bir bölümünde hükümeti eleştirdi.“Egemen güçlerin şekillendirdiği topraklarda barış gelmez” diyen Kılıçdaroğlu, “Mısır, Suriye ve İran ile kavga etmeyeceğiz. Kavga hiçbir topluma yarar getirmiş değil.” ifadelerini kullandı.

11’i büyükşehir belediye başkanı olmak üzere 247 belediye başkanın katıldığı çalıştayda, CHP’li belediyelerin geçmiş 2 yılı masaya yatırılarak, önümüzdeki yıllarda neler yapılacağı tartışıldı.

HÜSEYİN AKÇAAY

Önceki ve Sonraki Haberler