1. HABERLERİ

  2. BU DAVETE İCABET EDİLİR
BU DAVETE İCABET EDİLİR

BU DAVETE İCABET EDİLİR

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın açıklamasıyla 1 Haziran’dan itibaren kademeli normalleşme dönemine girilirken Gaziantep Valiliği, Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, Gaziantep Ticaret Odası ve Gaziantep Esnaf ve Sanatkârlar Odası Birliği iş birliğinde “Ağzımızın Tadı Geri Geldi” kampanyası başlatıldı

A+A-

Gaziantep’te başlatılan “Ağzımızın Tadı Geri Geldi” kampanyası ile kentteki restoran, lokanta ve yemek sektöründe bulunan bütün işletmeler, Covid-19 tedbirleri kapsamında tüm hazırlıklarını tamamladı.

“Ağzımızın Tadı Geri Geldi” adı verilen kampanya kapsamında hizmet sektöründe yürütülen hijyen eğitimleri ve sertifikalandırma çalışmaları kamuoyuna anlatılacak. Kampanya ile gastronominin başkenti Gaziantep’in “Sağlıklı Lezzetin Başkenti” olduğunun duyurulması hedefleniyor. Büyükşehir Belediyesi tarafından yürütülen “Fıstık Gibi” hijyen eğitimleri ile restoran ve işletmelere yönelik sertifikalandırma çalışmaları yapıldı. Yemek sektöründe bulunan bütün işletmelere eğitimler verildi ve yeni kurallar hakkında bilgilendirme yapıldı.

UZMAN EĞİTMENLER TARAFINDAN EĞİTİM VERİLDİ

UNESCO’nun gastronomi alanında Yaratıcı Şehirler Ağı’nda Türkiye’yi temsil eden ilk şehir olan ve “gastronominin başkenti” olarak adlandırılan Gaziantep’te yerel lezzetlerin huzur ve güven ortamında vatandaşla buluşturulması ve sosyal hayatın kaldığı yerden titizlikle devam edebilmesi hedefleniyor. İşletmelerin hizmette kusursuz bir ortamı oluşturması için örnek niteliği taşıyacak bir eğitim programı olan “Fıstık Gibi Eğitim Programı” kapsamında çalışanlara, temiz hava, su ve gıda ile yeni teknolojinin kullanımı, halk sağlığı uzmanlarınca sık sık dile getirilen hijyen, sosyal mesafe ile müşteriye yönelik tutum ve davranış konularında uzman eğitmenler tarafından eğitim verildi.

Sertifika sahiplerinin Büyükşehir Belediyesi zabıta ekipleri aracılığıyla sürekli denetim halinde olduğu süreçte şehre gelen ziyaretçilerin sağlığı ve güveni öncelikli olarak gözetiliyor.Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, UNESCO’nun tescilli mutfağı ile lezzetin başkenti olan Gaziantep’in bundan böyle en sağlıklı lezzetin de başkenti olduğunu söyledi.

“HERKESİ BEKLİYORUZ”

Gaziantep’teki tüm restoran ve lokantalardaki çalışanları salgın sonrasına hazırladıklarını bildiren Şahin, “Özlediğiniz lezzetleri sağlıklı bir şekilde size sunmak için çalışmalara başladık. Gaziantep’teki tüm restoran ve lokantalarımızdaki çalışanları pandemi sonrasına hazırladık. Daha hijyenik ve sağlıklı bir mutfak için eğitimlerden geçirdik. Kurallara en çok uyan restoranlara ‘Fıstık Gibi’ sertifikası veriyor, sonrasında da denetlemelere devam ediyoruz. Artık ağzımızın tadı geri gelsin. Herkesi Gaziantep’e bekliyoruz.” diye konuştu.

HÜSEYİN AKÇAAY

Önceki ve Sonraki Haberler