1. HABERLERİ

  2. Sağlık Bakanı Koca'dan aşı uyarısı
Sağlık Bakanı Koca'dan aşı uyarısı

Sağlık Bakanı Koca'dan aşı uyarısı

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, sosyal medya hesabından bir paylaşım yaparak aşı konusunda uyarılarda bulundu.

A+A-

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, mesajında "BioNTech aşı flakonunda 6 kişilik, yani 6 doz aşı bulunuyor. 6 saat içinde kullanılmayan aşılar israf oluyor, randevunuzu aksatmayın." uyarısı geldi.

Vatandaşların aşı randevularını aksatmasına yönelik bir paylaşım yapan Koca, şu ifadeleri kullandı: "Her BIONTECH aşı flakonunda 6 KİŞİLİK, yani 6 doz aşı bulunuyor. Flakon açılıp sulandırıldıktan sonra bu 6 doz aşı 6 saat içinde kullanılmalıdır. 6 SAAT içinde kullanılmayan dozlar daha sonra kullanılamaz, israf olur. Aşı kıymetli, temini kolay değil. Randevunuzu aksatmayın.

Türkiye';de ocak ayında başlatılan aşılama uygulamasında bugüne kadar toplam 32 milyon 401 bin 347 kişi aşı oldu. Birinci doz aşı olan kişi sayısı 18 milyon 877 bin 309 iken; ikinci doz aşı uygulanan kişilerin sayısı ise 13 milyon 524 bin 038 olarak paylaşıldı.

 

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, aşı çalışmalarında yeni bir aşamaya geçildiğini açıkladı. Buna göre bugünden itibaren gıda üretim ve dağıtım sektörü ile kafe, lokanta ve restoran çalışanları; berber ve kuaförler ile yaş kısıtlaması olmadan tüm avukatlar da aşı programına dahil edildi. (İLKHA)

Önceki ve Sonraki Haberler