1. HABERLERİ

  2. 30 POJEYE 30 MİLYON HİBE
30 POJEYE 30 MİLYON HİBE

30 POJEYE 30 MİLYON HİBE

Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından tarımsal ürünlerin işlenmesi, depolanması ve yeni tesis, gibi konulara ilişkin kırsal kalkınma yatırımlarını destekleme programı kapsamında, Gaziantep’te 30 projeye 30 milyon hibe tahsis edildi.

A+A-

Gaziantep Tarım ve Orman Müdürü Mehmet Karayılan, Gaziantep’te 2006-2021 yılları arasında toplamda 308 adet proje tamamlandığını ve   bu projelere toplam ödenen hibe tutarı 133,3 milyon TL olduğunu söyledi.

 

Gaziantep Tarım ve Orman Müdürü Mehmet Karayılan, Gaziantep’te ekonomik yatırımlar konusunda  başvurusu yapılan 30 projenin bakanlık tarafından kabul edildiğini ve  bu projelere yaklaşık 30 milyon lira  hibe desteğinin verileceğini söyledi.

 

30 PROJE HİBE DESTEĞİ ALACAK

 

Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından tarımsal ürünlerin işlenmesi, depolanması, yeni tesis, gibi konulara ilişkin kırsal kalkınma yatırımlarını destekleme programı kapsamında, Gaziantep’ten ekonomik yatırımlar konusunda başvuruda bulunan 30 proje kabul edildi. Gaziantepli yatırımcılara toplam 30.583.040,00 TL hibe tahsis edildi. 

 

308 ADET PROJEYE 133,3 MİLYON TL HİBE VERİLDİ

 

Gaziantep Tarım ve Orman Müdürü Mehmet Karayılan ekonomik yatırımlar projesi kapsamında tamamlanan 308 adet projeye  ödenen toplam hibe tutarı 133,3 milyon TL olduğunu söyledi.

Karayılan ‘’Kırsal alanda gelir düzeyinin yükseltilmesi, altyapının iyileştirilmesi, tarımsal üretim ve tarımsal sanayi uyumunun sağlanması, gıda güvenliğinin güçlendirilmesi, kırsal alanda alternatif gelir kaynaklarının yaratılması, yürütülmekte olan kırsal kalkınma çalışmalarının etkinliklerinin artırılması, temel kamu hizmetlerinin düzeyinin yükseltilmesi, hizmetlere erişimin artırılması ve kırsal toplumda belirli bir kapasitenin oluşturulmasına ilişkin usul ve esasları amaçlayan Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi Programı (Ekonomik Yatırımlar) Kapsamında; 2006-2021 yılları arasında İlimiz sınırları içerisinde toplamda 308 adet proje tamamlanmış olup  bu projelere toplam ödenen hibe tutarı 133,3 milyon TL’dir. ‘’ dedi.

 

 

 

30 PROJEYE 30’U HİBE OLMAK ÜZERE, TAM 61,5  MİLYON DESTEK

 

Bu yıl Ekonomik Yatırımlar Kapsamında Gaziantep sınırları içerisinde toplam 30 adet proje geçtiğini belirten Karayılan ‘’ Bu 30 projenin tamamı Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından tamamı bütçelendirildi.   Bakanlığımız tarafından bütçelendirilen bu 30 projenin; toplam yatırım tutarı 61,5 Milyon TL olup projeler için ödenecek toplam hibe tutarı 30,6 Milyon TL’dir. Projelerin geçmesinde emeği bulunan herkese gönülden teşekkür ediyorum dedi.  

 

HÜSEYİN AKÇAAY

Önceki ve Sonraki Haberler