1. HABERLERİ

  2. CHP İL BAŞKANI UÇAR’DAN KPSS OTURUM ÜCRETLERİNE TEPKİ
CHP İL BAŞKANI UÇAR’DAN KPSS OTURUM ÜCRETLERİNE TEPKİ

CHP İL BAŞKANI UÇAR’DAN KPSS OTURUM ÜCRETLERİNE TEPKİ

CHP Gaziantep İl Başkanı Mehmet Neşet Uçar, KPSS oturum ücretlerine yapılan zamma tepki gösterdi.

A+A-

Uçar twitter hesabından yaptığı açıklamada; ÖSYM’nin sosyal devlet anlayışına aykırı olarak ticari bir şekilde çalıştığına dikkat çekti, öğrencilerden iki yılda yaklaşık, 1 milyar 400 milyon TL’lik ücret alındığını belirterek yapılan zammın kabul edilemez olduğunu söyledi.

“ÖSYM Tarafından Yapılan Tüm Sınavlarda Giriş Ücretini Kaldıracağız. CHP İktidarında ÖSYM Sınavlarının Tamamı Ücretsiz Olacak”

Hükümetin görevi işsiz gençlerin umutlarıyla oynamak, olmadığını belirten İl Başkanı Uçar şu ifadeleri kullandı:

“KPSS';de 2021 yılı için oturum ücretlerinin yaklaşık 100 TL olarak belirlenmesi, uzun yıllar süren üniversite öğrenimleri sonrasında kamuda işe girebilmek için emek sarf eden gençlerimiz için büyük bir yüktür. Bu, halkın gerçeklerinden kopmuşluğun net bir göstergesidir.

Hükümetin görevi işsiz gençlerin umutlarıyla oynamak, ceplerindeki üç kuruşa göz dikmek değildir. Hükümetin görevi kamu kaynaklarını halkın sorunlarına kalıcı çözümler üretmek için kullanmaktır.

CHP iktidarında, güçlü sosyal devlet anlayışımıza uygun olarak; ÖSYM tarafından yapılan tüm sınavlarda giriş ücretini kaldıracağız.” (Bülten)

Önceki ve Sonraki Haberler