1. HABERLERİ

  2. CEMEVİ İNŞAATI HIZLA YÜKSELİYOR
CEMEVİ İNŞAATI HIZLA YÜKSELİYOR

CEMEVİ İNŞAATI HIZLA YÜKSELİYOR

Gaziantep’in Güneykent Mahallesi’ne yaptırılan Cemevi inşaatı aralıksız devam ediyor. Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, Gaziantep Valisi Davut Gül ve Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, Cemevi İnşaatında incelemelerde bulundular.

A+A-

Gaziantep’in Güneykent Mahallesi’ne yaptırılan Cemevi inşaatı aralıksız devam ediyor. Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, Gaziantep Valisi Davut Gül ve  Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, Cemevi İnşaatında incelemelerde bulundular. Gaziantep Valisi Davut Gül ve Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, Cemevi’nin 5 bin 318 metre kare alan üzerine yapıldığını ve haziran ayında tamamlanacağını belirtirken, desteklerinden dolayıda Adalet Bakanı Abdulhamit Gül’e teşekkür ettiler. Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, Gaziantep Valisi Davut Gül ve Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, Güneykent Mahallesi';nde yapımı devam eden cemevi inşaatını gezdi. 

ÇALIŞMALAR HIZLA SÜRÜYOR

Gaziantep’in Şahinbey ilçesine bağlı Güneykent Mahallesi’nde yaptırılan Cemevi,  5 bin 318 metrekare kapalı alana sahip olacak. Haziran ayında tamamlanması planlanlanan Cemevi projesi hakkında Adalet Bakanı Abdulhamit Güle’e bilgi veren Gaziantep Valisi Davut Gül ve  Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, çalışmaların hızlı bir şekilde devam ettiğini söylediler.

ADALET BAKANI ABDULHAMİT GÜL’E TEŞEKKÜR

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin ve Gaziantep Valisi Davut Gül, Cemevi yapımına verdiği desteklerden dıolayı Adalet Bakanı Abdulhamit Gül’e teşekkür ettiler. Bakan Gül’ün  Gaziantep konusunda çok hassas olduğunu belirten Gül ve Şahin ‘’ Sayın Adalet Bakanımız Abdulhamit Gül’ün desteğini her zaman hissettik. Özellikle Gaziantep’e yapılan yatırımlar konusunda hep arkamızda oldu, bizlere destek verdi. Bu anlamda da  verdiği desteklerden dolayı teşekkür ediyoruz’’ dediler.

 HEPSİ BİZİM DEĞERİMİZ

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, “Bugün, kardeşlik meclisindeyiz, hep birlikte yeni süreci götüreceğiz. Bittiği zaman iddia ile söylüyorum Türkiye’nin en güzel yerlerinden biri olacak. Tabii dili, dini, mezhebi, cinsiyeti ne olursa olsun eşref-i mahlûkat olarak yaratılan her insan birinci sınıf vatandaştır. Bizim medeniyetimiz kardeşlik, birlik medeniyetidir. Hepimiz aynı ülkenin çocuklarıyız, aynı devletin vatandaşlarıyız. Bu coğrafyada güçlü, kardeş olmak zorundayız. Birbirimizi gerçekten sevmek zorundayız. Kaderimizi birlik ve beraberlik üzerine kurduğumuz zaman aşamayacağımız hiçbir engel, ulaşamayacağımız hiçbir menzil yok diye düşünüyorum. Hazreti Ali peygamberimizin sırdaşı, yoldaşı, en yakın arkadaşı, İslam’ın kılıcı, ahlak abidesi. Bizim medeniyetimiz Hz Mevlana, Yunus Emre’nin medeniyeti. Horasan’da yeşeren bu düşünce Pir Sultan Abdalların Hacı Bektaşi Velileri yetiştirdi. Hepsi bizim değerimiz. ‘’ diye konuştu.

BİZİ GÜÇLÜ KILAN FARKLILIKLARIMIZIDIR

Gaziantep Valisi Davut Gül ise, ‘ Burada yapılacak cem evi önemli bir çalışmadır. Bittiğinde hepimizin içine sinecek önemli bir çalışma olacak. Türkiye’nin gücü kardeşlikten gelmektedir. Bizi güçlü kılan farklılıklarımızı zenginlik olarak kabul ekmektir. Anadolu’da Yezit ismi duydunuz mu? Ne alevi de ne de sünni de var. Yine Muaviye ismi duymazsınız. Ama Ali’yi, Hasan’ı, Hüseyin’i duyarsınız.  Bu topraklarda Ramazan ismi ne kadar varsa Muharrem ismi o kadar var. Burada yapılacak cem evi önemli bir çalışmadır.” dedi

 

 

Önceki ve Sonraki Haberler