1. HABERLERİ

  2. Tam kapanma, dondurulmuş bayram yuvalamasına talebi arttırdı

Tam kapanma, dondurulmuş bayram yuvalamasına talebi arttırdı

Yaklaşan Ramazan Bayramı öncesi gastronomi kenti Gaziantep'te bayram yemeği olan 'Yuvalama' mesaisi başladı. Korona virüs salgını ve tam kapanma nedeniyle, meşakkatli olan yuvalamayı yapmakta sıkıntı yaşayan kadınlar ise çareyi dondurulmuş yuvalamada buldu. Dondurulmuş yemek şirketi ise yuvalama siparişlerine yetişebilmek için yoğun mesai yapmaya başladı.

A+A-

Türkiye';nin tescilli gastronomi kenti olan Gaziantep';te Ramazan Bayramı yemeği olarak bilinen ve meşakkatli yapımı nedeniyle kadınların bir araya gelerek topluca yaptığı yuvalama da pandemiden olumsuz etkilendi. Daha önceki bayramlarda topluca bir araya gelerek yuvalama yapan kadınlar, bu bayram vaka sayılarının fazlalığı ve tam kapanma nedeniyle bir araya gelemeyince çareyi dondurulmuş yuvalamada buldu. Yaşanan bu durum sonrası Gaziantep';te bir firma tarafından üretilen dondurulmuş yuvalamalar kentten ve çevre illerden yoğun talep aldı. 
Tam kapanma nedeniyle özellikle bayram yuvalamasına talebin yoğun olduğunu söyleyen Gaziantep merkezli dondurulmuş yemek şirketi yetkilileri, hem dondurulmuş yuvalamaya olan yoğun talebi, hem de dondurulmuş yuvalamanın yapım aşamalarını anlattı. Kente has bayram yuvalamalarını el değmeden ürettiklerini söyleyen firma yetkilileri, satın alınan ürünlerin gönül rahatlığıyla tüketilebileceğini de vurguladı. 

Önceki ve Sonraki Haberler