1. HABERLERİ

  2. Koronavirüse karşı akciğerinizi güçlendirecek besinler! Uzman isim tek tek sıraladı
Koronavirüse karşı akciğerinizi güçlendirecek besinler! Uzman isim tek tek sıraladı

Koronavirüse karşı akciğerinizi güçlendirecek besinler! Uzman isim tek tek sıraladı

Güçlü bir solunum sistemi için sağlıklı beslenmenin önemi büyük! Beslenme ve Diyet Uzmanı Tuğba Küçük, akciğer sağlığı için beslenme düzenine özen gösterilmesi gerektiğini söyledi. Peki akciğerleri güçlendiren besinler neler?

A+A-

Koronavirüsün akciğerleri hedef alan ve hastalarda solunum sıkıntısına yol açan bir virüs olduğunu belirten Beslenme ve Diyet Uzmanı Tuğba Küçük, güçlü bir solunum sistemi ve akciğer sağlığı için beslenme düzenine özen gösterilmesi gerektiğini söyledi.

Koronavirüse karşı alınacak önlemler arasında beslenmenin de önemli olduğunu ifade eden Beslenme ve Diyet Uzmanı Tuğba Küçük, "Brokoli ve avokadoya sofralarınızda mutlaka yer verin. 

Avokado içeriğindeki fligram maddesi sayesinde ve A, C, E, B1, B2 ve magnezyum bakımından zengin olmasıyla akciğer sağlığına iyi gelen ilk besinler arasındadır.

Brokoli filizleri sülfüronan bileşeninden oldukça zengindir. Sülfüronan; solunum sistemini destekleyen bir bileşken aynı zamanda da çok kuvvetli bir anti inflamatuardır.

Elma ve muzu beslenmenizden eksik etmeyin. Elma, lif, flavonoidler, C, A, E vitamini ve potasyum gibi mineraller içeriyor.

Önceki ve Sonraki Haberler