1. HABERLERİ

  2. AK PARTİ BELEDİYELERİ SAAT HEDİYE EDİNCE, ÖMÜRLERİNİN UZAYACAKLARINI SANIYOR!
AK PARTİ BELEDİYELERİ SAAT HEDİYE EDİNCE, ÖMÜRLERİNİN UZAYACAKLARINI SANIYOR!

AK PARTİ BELEDİYELERİ SAAT HEDİYE EDİNCE, ÖMÜRLERİNİN UZAYACAKLARINI SANIYOR!

CHP Gaziantep Milletvekili İrfan Kaplan, Şahinbey Belediyesi’nin yeni evli çiftlere hediye edilmesi için 5 milyon 790 bin liraya, 15 bin adet kol saati satın almasıyla ilgili yazılı bir açıklama yaparak “Covid-19 salgını ve böylesi derin bir ekonomik kriz içinden geçerken Şahinbey Belediye’sinin evli çiftlere dağıtmak için aldığı 5 milyon 790 bin liralık saat alıyor. Ülke yangın yeri, Gaziantep yangın yeri, esnaf kan ağlıyor, çocuklar yatağa aç giriyor; AKP’li belediye ihtişam derdinde” dedi.

A+A-

 
 “YETER ARTIK! VATANDAŞIN PARASINI ÇARÇUR ETMEYİN!”
 
“15 BİN SAAT ALACAKLARINA AYNI PARAYLA 15 BİN TABLET ALIP, YOKSUL ÖĞRENCİLERE DAĞITSINLAR”
 
Basına ve kamuoyuna yansıyan ihaleye dikkat çeken Kaplan, “Esnafın durumu ortada. Yoksulun durumu ortada. Gaziantep’in ikinci büyük yerleşim yeri olan Şahinbey’de binlerce esnaf çaresizlikten kıvranırken; faturasını, kirasını ödeyemezken; belediye onlara destek vereceğine çok elzemmiş gibi 15 bin saate 6 milyona yakın para harcıyor. Bir kol saatine 386 Lira vereceklerine, esnafın faturasına, kirasına yardımcı olsunlar. Erzak yardımı yapsınlar. İşsizlerimizin, yoksullarımızın karnını doyuracak gıda yardımı yapsınlar.  Tanesi 386 Liraya gelen 15 bin saate verdikleri parayla 15 bin tane tablet alınabiliyor. 15 bin tablet alıp gariban öğrenciye dağıtsınlar! Bu neyin lüks harcaması, kimin parasıyla kimi zengin ediyorlar? 
 
CHP’li belediyelerimiz günlerdir esnafa verecekleri kira, fatura desteğini müjdelerken, AKP’li belediyelerin öncelikleri ortada. Yazıklar olsun diyorum. Çocuklar yatağa aç girerken, vatandaşlarımız evine ekmek götüremezken, öğrencilerimiz bilgisayarı, tableti olmadığı için eğitim alamazken bu keyfi harcamaları yapanların vicdanı sızlamıyor mu? AK Parti İktidarı zamanlarının daraldığının farkında; herhalde bu yüzden yatırımlarını ‘zaman’ kazanmak için saatten yana kullanıyor” diye ifade etti.
 
“KAPLAN’DAN İÇİŞLERİ BAKANLI SÜLEYMAN SOYLU’YA SORU ÖNERGESİ!”
 
Milletvekili, TBMM’ye İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun cevaplaması istemiyle soru önergesi vererek “Pandemi döneminde esnaf kepenk kapatmış, evine ekmek götüremezken Şahinbey Belediye’sinin 5 milyon 790 bin liraya ihale ile satın aldığı kol saatleri için herhangi bir yaptırımınız olacak mı? Şahinbey Belediyesi’nin esnaftan aldığı vergilerle, böyle zarüri olmayan bir harcama yapması ne kadar doğrudur? Bu keyfi harcamaların önüne ne zaman geçilecek?” sorularını yöneltti.
 

Önceki ve Sonraki Haberler