1. HABERLERİ

  2. Salgın sürecinde en çok satılan ürün oldu! Hem tanesi hem toz hali yok satıyor
Salgın sürecinde en çok satılan ürün oldu! Hem tanesi hem toz hali yok satıyor

Salgın sürecinde en çok satılan ürün oldu! Hem tanesi hem toz hali yok satıyor

Karabük'te koronavirüse iyi geldiği düşünülmesi üzerine vatandaşlar, aktarlara akın etti. Kekiğin hem tanesi, hem toz hali hem de yağına yoğun talep var.

A+A-

Yeni tip korona virüs (Covid-19) vakalarının hızla artmaya devam etmesi sonucu vatandaşlar aktarlara giderek alternatif tıp ürünlerine yoğun ilgi gösteriyor. Hem korona virüs vakalarının artması hem de kış soğuklarının gelmesi ile en çok satılan ürünlerin başında kekiğin geldiğini belirten aktar Harun Akbulut, “Özellikle kekik yağı ciddi anlamda faydası olan ve mikrop öldürme özelliği olan bir ürün.

Genellikle adaçayı ve ebe gümeci ile birlikte kullanılmasını tavsiye ediyoruz. Bunların yanında vücut direncini artıran, bağışıklığı kuvvetlendiren, yorgunluğu gideren ve enerji veren, ciğerlerimizi besleyen, virüsün boğazdan aşağı inme durumunu durduracak ya da yok edecek güce sahip olan udi hindi diye tozumuz var. Udi hindinin toz hali bal ile tüketiliyor.
Boğazdaki sağlık sorunları için ise ebe gümeci ve adaçayı da gargara olarak kullanıldığını ifade eden Akbulut, “Eğer kuluçka dönemi varsa, boğaza inme durumu varsa burayı temizleyen gargara ile beraber virüsü dışarı atmaya yardımcı olan, nefesimizi açan kuvvetli bir ürün” şeklinde konuştu.

 

Önceki ve Sonraki Haberler