1. HABERLERİ

  2. Sahte polisler gerçeklerine yakalandı
Sahte polisler gerçeklerine yakalandı

Sahte polisler gerçeklerine yakalandı

Aralarında Gaziantep'in de bulunduğu Şanlıurfa merkezli 4 ilde düzenlenen operasyonda telefonda dolandırıcılık yapanlara göz açtırılmadı. Telefonda dolandırıcılık operasyonu kapsamında adliyeye sevk edilen 29 şüpheliden 27'si tutuklandı.

A+A-

Aralarında Gaziantep';in de bulunduğu Şanlıurfa merkezli 4 ilde düzenlenen operasyonda telefonda dolandırıcılık yapanlara göz açtırılmadı. Telefonda dolandırıcılık operasyonu kapsamında adliyeye sevk edilen 29 şüpheliden 27';si tutuklandı.

KENDİLERİNİ POLİS, SAVCI VE ASKER OLARAK TANITIYORLAR

Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde, İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü ekiplerinin, telefonla aradıkları kişilere kendilerini polis, asker ve savcı gibi tanıtarak örgütlü bir şekilde dolandırıcılık yapanlara yönelik Şanlıurfa merkezli, İstanbul, Ankara ve Gaziantep';te düzenlenen operasyonda gözaltına alınan 30 şüpheliden 29';unun emniyetteki işlemleri tamamlandı.

YOĞUN GÜVENLİK ÖNLEMLERİ ALTINDA ADLİYEYE GETİRİLDİLER

Sağlık kontrolünden geçirilen 29 zanlı, yoğun güvenlik önlemleri altında adliyeye sevk edildi. Zanlılardan 27';si tutuklandı, iki kişi ise adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

ÜÇ AYLIK TEKNİK VE FİZİKİ ÇALIŞMA SONUCU YAKALANDILAR

Üç aylık teknik ve fiziki çalışma sonucunda, mağdurlarda "kimlik bilgilerinin terör örgütleri FETÖ veya PKK';nın eline geçtiği" senaryosuyla korku ve tedirginlik oluşturmak suretiyle iletişim yoluyla dolandırıcılık yaptığı belirlenen şüphelilere yönelik 24 Kasım';da Şanlıurfa';nın yanı sıra İstanbul, Ankara ve Gaziantep';teki çok sayıda adrese şafak vakti operasyon düzenlenmiş, hakkında yakalama kararı verilen 33 şüpheliden 30';u gözaltına alınmıştı.

İHA

 

 

Önceki ve Sonraki Haberler