1. HABERLERİ

  2. Türkiye'de koronavirüs (Covid-19) kaynaklı yaşamını yitirenlerin sayısı zirve yaptı
Türkiye'de koronavirüs (Covid-19) kaynaklı yaşamını yitirenlerin sayısı zirve yaptı

Türkiye'de koronavirüs (Covid-19) kaynaklı yaşamını yitirenlerin sayısı zirve yaptı

Türkiye'de koronavirüs (Covid-19) kaynaklı yaşamını yitirenlerin sayısı zirve yaptı

A+A-

Tüm dünyayı etkisi altına alan ve ölümcül seyreden yeni tip koronavirüs (Covid-19) salgını, Türkiye';de hastalık yükü ve can kaybı açısından en yüksek seviyesine ulaştı. Türkiye';de Covid-19 vakasının görüldüğü 11 Mart';tan bu yana en fazla ölüm vakası 20 Kasım';da yaşandı ve 141 kişi hayatını kaybetti.

 

Sağlık Bakanlığının Covid-19 bilgilendirme sayfasında yer alan tabloya göre, hastalığın Türkiye';de tespit edildiği tarihten sonra ilk kez 14 Nisan';da koronavirüsten yaşamını yitirenlerin sayısı onlu rakamları aşarak 107';ye ulaştı ve 19 Nisan, vakaların tüm dünyada artış gösterdiği dönemde, 127 ile en fazla ölümün yaşandığı tarih olarak kayıtlara geçti.

<strong>20; kasim';da="" zİrve="" yapti

Kısıtlama ve tedbir kararlarının hayata geçirilmesiyle birlikte dünya genelinde olduğu gibi Türkiye';de de vaka, hasta ve vefat sayılarında yatay bir seyrin ardından ciddi oranda düşüş sağlandı. Türkiye';de 13 Haziran';da Covid-19 kaynaklı yaşamını yitirenlerin sayısı 14';e kadar geriledi.

Mayıs sonu haziran başında günlük 10-30 arasında değişen vefat sayıları, eylülden itibaren yükselişe geçerek tekrar 40-100';lü rakamlara çıktı. 14 Nisan';da 107 olan Covid-19';a bağlı hayatını kaybeden kişi sayısı 7 ay sonra 17 Kasım';da 103 oldu. Yeni tip koronavirüse yakalanarak yaşamını yitirenlerin sayısı 20 Kasım';da 141';e çıkarak zirve yaptı.

Önceki ve Sonraki Haberler