1. HABERLERİ

  2. Bakan Albayrak, salgının ekonomiye etkisini yorumladı..
Bakan Albayrak, salgının ekonomiye etkisini yorumladı..

Bakan Albayrak, salgının ekonomiye etkisini yorumladı..

Bakan Berat Albayrak, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliğine bağlı 365 oda ve borsa başkanı ile 61 sektör meclis başkanının katılımıyla gerçekleştirilen TOBB Ekonomi Buluşması'nda da önemli değerlendirmelerde bulundu.

A+A-

Bakan Berat Albayrak, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliğine bağlı 365 oda ve borsa başkanı ile 61 sektör meclis başkanının katılımıyla gerçekleştirilen TOBB Ekonomi Buluşması';nda da önemli değerlendirmelerde bulundu.

"NORMALLEŞME SÜRECİNDE HIZLA ADIMLARIMIZI ATMAYA DEVAM EDECEĞİZ"

Hazine ve Maliye Bakanı Albayrak, "İnşallah normalleşme sürecinde, bundan sonraki dönemin ';yeni normal'; olduğunu göz önünde bulundurarak hızla adımlarımızı atmaya devam edeceğiz. Ekonominin yeni normale hızla adapte olacağını düşünüyorum. Küresel sistemde tedarik zincirlerinin gözden geçirilmesi, üretim alanlarında alternatiflerin oluşturulması, sağlık altyapısının yatırımlardan turizme her alanda öncelik haline gelmesi ile oluşacak.

TÜRKİYE DÜNYADA YILDIZI DAHA DA PARLAYAN ÜLKE OLACAK

İşte bu dönemde güçlü üretim altyapısı, genç ve eğitimli insan kaynağı, küresel değişimlere hızlı adapte olan iş dünyası ve gelişmiş sanayisi ile Türkiye dünyada yıldızı daha da parlayan ülke olacak."

Önceki ve Sonraki Haberler