1. HABERLERİ

  2. Gaziantep'te okullar ne zaman açılacak?
Gaziantep'te okullar ne zaman açılacak?

Gaziantep'te okullar ne zaman açılacak?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bakanlar ile video konferansta bir araya geldi.

A+A-

 
Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk ile de bir görüşme gerçekleştiren Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, uzaktan eğitim çalışmalarını kısmen takip ettiğini belirterek, “Rabbim tesirini halk etsin. İnşallah bu çalışma sistemiyle geleceğe yönelik çok farklı bir sistemi de oluşturmuş oluyoruz ve bunun teknolojisini de inşallah zaten mevcut ama bunu da geliştirmek suretiyle artık okullarımızda şu dönemde oldu bu dönemde olmadı diye bir endişeyi taşımayacağız” diye konuştu.
 
Milli Eğitim Bakanı Selçuk, Bilim Kurulu ile bir görüşme gerçekleştirip okulların tatil sürelerinin uzatılması konusunda bir karar almak istediklerini kaydederek, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın bu konudaki talimatlarını aldı.
 
BİLİM KURULU NE DİYORSA ONA UYALIM
 
Cumhurbaşkanı Erdoğan, okulların tatil sürelerinin uzatılması ile ilgili şunları söyledi: “Yani doğrusu Bilim Kurulu ile de de bir görüşüp yani ben gönlüm Bilim Kurulunun bu noktadaki tavsiyesini çok önemsiyorum. Yani uzatılabilir de uzatılmayabilir de ama eğer Bilim Kurulu uzatılmasında fayda var diyorsa ona uyalım ama bir hafta yeter diyorsa ona uyalım. Çünkü işin ehli onlar. Dolayısıyla onların tavsiyeleri istikametinde gitmekte fayda var.”

Önceki ve Sonraki Haberler