1. HABERLERİ

  2. Yetkinşekerci?nin mutlu günü
Yetkinşekerci?nin mutlu günü

Yetkinşekerci?nin mutlu günü

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Mehmet Durdu Yetkinşekerci oğlunu evlendirdi. Yetkinşekerci ve Salar ailelerinin mutlu günü göz kamaştırdı.

A+A-

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Mehmet Durdu Yetkinşekerci oğlunu evlendirdi. Yetkinşekerci ve Salar ailelerinin mutlu günü göz kamaştırdı.


iŞ VE SiYASET 


DÜNYASINI BİRLEŞTiRDi


Teymur Continental Hotel’de muhteşem bir düğün töreni ile evlenen İbrahim Yetkinşekerci ile Sena Salar çiftinin düğününe iş ve siyaset dünyasından çok sayıda isim katıldı. Düğüne katılan davetliler, Ünlü Şarkıcı Linet’in seslendirdiği parçalar eşliğinde doyasıya eğlendi. Mehmet Durdu Yetkinşekerci’nin annesi Fatma Yetkinşekerci de düğünde söylediği türkü ile geceye renk kattı. Düğün töreninde doyasıya eğlenen katılımcıların kendi aralarında, “Dillere desten bir düğün oldu” yorumunu yaptıkları duyuldu.


KATILIM YOĞUNDU


Derya ve Seyit Salar çiftinin kızı Sena ile Nilgün ve Mehmet Durdu Yetkinşekerci çiftinin oğlu İbrahim görkemli bir nikah ve düğün töreniyle hayatlarını birleştirdiler. Şehitkamil Kültür ve Kongre Merkezi’nde gündüz vaktinde kıyılan nikahın ardından Teymur Continental Otel’de genç çiftin düğün töreni gerçekleştirildi. Düğüne, Vali Erdal Ata, Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, AK Parti İl Başkanı Ahmet Uzer, Gaziantep Ticaret Odası Başkanı Eyüp Bartık, OSB Başkanı Cahit Nakıboğlu, Gaziantep Gazeteciler Cemiyeti Başkanı İbrahim Ay, Gaziantep Üniversitesi Rektörü Yavuz Coşkun, SANKO Holding Onursal Başkanı Abdulkadir Konukoğlu, Zirve Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Taner Nakıboğlu, birçok sivil toplum kuruluşu temsilcisi ile işadamı ve çok sayıda davetli katıldı.


TORUNUNUN DÜĞÜNÜNDE TÜRKÜ SÖYLEDİ


Davetlileri kapıda karşılayan ve oldukça neşeli olduğu görülen Mehmet Durdu Yetkinşekerci, gelin ve damat ile karşılıklı oyunlar oynadı ve dans etti. Davetlilerin doyasıya eğlendiği bir anda mikrofonu alarak bir konuşma yapan Mehmet Durdu Yetkinşekerci davetlileri hem duygulandırdı hem de eğlendirdi. Yetkinşekerci, yaklaşık 1 yıl yoğun bakımda tedavi gördükten sonra sağlığına kavuşan annesi Fatma Yetkinşekerci’ye oğlunun düğününde türkü söyletmek istediğini dile getirdi. Davetlilerin oldukça hoşuna giden bu durum karşısında 85 yaşındaki Fatma Yetkinşekerci, oğlu Mehmet Durdu Yetkinşekerci’yi ve davetlileri de kırmayarak bir türkü söyledi. 1900’lü yıllarda Gaziantep yöresinde oldukça sevilen bir türküyü seslendiren Fatma Yetkinşekerci düğüne katılan herkesten alkış topladı. Mehmet Durdu Yetkinşekerci’nin bu esnada oldukça duygulandığı gözlendi.


DÜĞÜNDE LİNET COŞKUSU


İş ve siyaset dünyasından birçok kişinin katıldığı düğün töreninde Sena ve İbrahim çifti, yakınları ve sevenleriyle birlikte oyunlar oynayarak ve dans ederek eğlendiler. Müthiş bir organizasyon ile salonun süslendiği düğün töreninde davetlilere sunulan yemek ikramından sonra sahne alan ünlü şarkıcı Linet, seslendirdiği eserlerle düğüne adeta renk kattı. Şarkıcı Linet’in seslendirdiği eserler eşliğinde halaylar çeken ve oyunlar oynayan Sena ve İbrahim çifti ile genç çiftin sevenleri ve yakınları unutulmayacak bir düğün törenine şahitlik ettiler.


DOYASIYA EĞLENDiLER


Düğünde oldukça renkli görüntüler sergileyen Mehmet Durdu Yetkinşekerci, davetlilerle ve eşi Nilgün Yetkinşekerci ile sürekli oyunlar oynadı. Gelini Sena ile de dans eden Yetkinşekerci davetlilerin masalarına da giderek onlarla tek tek ilgilendi. 


Düğün törenine katılan damat İbrahim Yetkinşekerci’nin arkadaşları ise sürekli oyunlar oynayıp eğlenirken, zaman zaman da davulu omuzların asarak hem davul çaldılar hem de oynadılar. Davetliler gecenin sonunda, “Dillere destan bir düğün oldu” yorumunda bulundular. 


Fatma Bekiroğlu Encü

Önceki ve Sonraki Haberler